گیاهان چند ساله چیست؟

گیاهان چند ساله گیاهان علفی گیاهانی هستند که در حالی که چند ساله گیاهان چوبی نیستند. ساختار این گیاهان با گیاهان چوبی متفاوت است. گیاه چند ساله علفی دارای یک ساختار ریشه ای متشکل از غده ، پیاز یا ریزوم است که به ذخیره مواد غذایی برای رشد سالهای آینده کمک می کند و شاخه ها و برگهای جدید را هر ساله تشکیل می دهد. آنها هر سال می میرند و سال بعد ظهور می کنند.

اکثر گیاهان چند ساله را می توان در ظروف کوارته یا گالن یا به عنوان ذخیره ریشه لخت خریداری کرد. گیاهان دارای ظرف امکان کاشت این گیاهان را در تمام طول فصل رشد فراهم می کنند. ریشه برهنه باید در چند هفته پس از خرید در بهار کاشته شود. مزیت البته کانتینر شده این است که گیاه در حال رشد است و شروع اولیه دارد. در اوایل سال که می توانید گیاه بکارید ، بهتر می تواند ریشه  گل زامفولیا ها قبل از زمستان تثبیت شود. هنگام کاشت در پاییز ، همیشه خطر ریشه زدن گیاه توسط چرخه های انجماد یخ زدگی وجود دارد.

پیوند اکثر گیاهان چند ساله در اوایل بهار انجام می شود زیرا گیاهان تازه شروع به ظهور می کنند اگر در فصلی انجام شود باید منتظر بمانید تا بعد از گل آنها و سپس آنها را تقریباً نیمی از آنها را قطع کنید تا بتوانند خود را مجدداً تأسیس کنند تمام رشد اگر در اواخر فصل جابجا شده اند ممکن است مجبور شوید یک هفته یا این سایه ها را سایه بزنید.

وظایف لازم برای نگهداری و نگهداری با گیاهان چند ساله ، تقسیم است. در مورد زمان نیاز به تقسیم یک گیاه واقعاً قانون سخت و سریعی وجود ندارد. به جای اینکه بگویم هر سه سال یا 5 سال یکبار به مردم می گویم که علائم را تماشا کنند. در حالی که لبه های بیرونی در حال رشد هستند ، مرکز گیاه شروع به از بین رفتن می کند ، شما می توانید گلها را کم و کمتر کنید یا اینکه گیاه شروع به گلچین شدن می کند. همچنین ممکن است این گیاه از محل اختصاص یافته به خود بیش از حد رشد کرده باشد. چه دلیلی وجود دارد که این یک فرآیند واقعا ساده است ، فقط اطراف گیاه را حفاری کنید تا زمانی که بتوانید آن را از زمین بلند کنید. کلوخ را برداشته و سپس با بیل یا چاقوی تیز کلوخه را به اندازه یک ظرف کوارت برش داده و دوباره کاشت. شما باید لکه های مرده یا ریشه های شکسته را مرتب کرده و سپس آن را برای چند روز مرطوب و سایه دار نگه دارید. بیشتر گیاهان چندساله علفی باید در اوایل بهار تقسیم شوند ، اما بعضی از آنها مانند گیاهان و میزبان ها اگر در اواخر تابستان بلافاصله پس از گلدهی تقسیم شوند ، عملکرد خوبی دارند. اگرچه فکر شما برای از بین بردن گیاهان شما ممکن است دلهره آور به نظر برسد ، اما به شما اطمینان می دهم که برای شما بسیار سخت تر از گیاهان شما است.